Wyniki konkursu „Posprzątaj ROD”  

Celem Konkursu „Posprzątaj ROD” było upowszechnienie wiedzy z zakresu postępowania z elektrośmieciami  poprzez aktywne włączenie ROD w działalność ekologiczną polegającą na selektywnym zbieraniu zużytych baterii i elektrośmieci

Gratulujemy najaktywniejszym ogrodom!

Miejsce w konkursie „Posprzątaj ROD” edycja 2022

Nazwa ogrodu

1

ROD „Elektron” w Szczakach

2

ROD Skowronek Kajetany

3

ROD „RAJ” w Warszawie

4

ROD Park Dolny w Warszawie

5

ROD „PELCOWIZNA” w Warszawie

6

ROD Chełmżyńska

7

ROD ABISYNKA Kajetany

8

ROD Wolica

9

ROD Paluch

10

ROD Klaudyny

Nagroda za:

I, II i III miejsce o wartości 1000 złotych bruttoIV, V i VI miejsce o wartości 650 złotych bruttoVII, VIII, IX i X miejsce o wartości 400 złotych brutto.

Nagrodzone Ogrody otrzymają Karty Podarunkowe do wykorzystania na sprzęt elektroniczny/ogrodniczy.

Zapraszamy Rodzinne Ogrody Działkowe z terenu województwa mazowieckiego do udziału w projekcie „Posprzątaj ROD – edycja 2022”. Celem Konkursu „Posprzątaj ROD” jest upowszechnienie wiedzy z zakresu postępowania z elektrośmieciami  poprzez aktywne włączenie ROD w działalność ekologiczną polegającą na selektywnym zbieraniu zużytych baterii i elektrośmieci. ROD zgłasza swój udział w konkursie, zbiera elektrośmieci, a następnie zgłasza ich odbiór.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:

Zbiórce podlegają:

– Baterie – zużyte baterie i akumulatory przenośne, używane w telefonach, elektronarzędziach, zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów;

– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zwany dalej „Elektrośmieci” w tym: lodówki, pralki, zmywarki, TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertaki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy, sprzęt oświetleniowy oraz każde inne urządzanie które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii.

Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, nie zdemontowany.

NAGRODY


ROD, które przeprowadzą zbiórkę elektrośmieci i zgłoszą obiór w terminie do 31.10.2022 mają szansę na otrzymanie nagrody za zebranie największej masy kompletnego sprzętu.


Nagroda za:


I, II i III miejsce: sprzęt elektroniczny lub ogrodniczy o wartości 1000 złotych brutto


IV, V i VI miejsce: sprzęt elektroniczny lub ogrodniczy o wartości 650 złotych brutto


VII, VIII, IX i X miejsce: sprzęt elektroniczny lub ogrodniczy o wartości 400 złotych brutto.

Masz pytania?

Zgłoszenie należy wysłać na adres: edukacja@asekol.com.pl .

Zgłoszenie musi zawierać następujące informacje:

– Adres RDO

– Osoba kontaktowa wraz z nr telefonu

Zgłoszenie odbioru sprzętu lub/i baterii z ROD z terenu województw mazowieckiego, jest jednoznaczne ze zgłoszeniem do Konkursu.

Zgłoszenia odbioru elektrośmieci przyjmowane są do 31.10.2022 pod adresem edukacja@asekol.com.pl

Zgłoszenie musi zawierać następujące informacje:

– adres RDO (ewentualnie wskazówki odnośnie dojazdu);

– osoba kontaktowa wraz z nr telefonu;

– określenie ilości zgromadzonego sprzętu i baterii, może być zdjęcie.

Organizator zapewnia pojemniki na zużyte baterie. Pojemniki wysyłane są po zgłoszeniu.

Bezpłatny odbiór nastąpi maksymalnie w ciągu 6 dni roboczych zgłoszonych Elektrośmieci oraz baterii (minimum logistyczne wynosi 200 kg Elektrośmieci lub > 20 kg baterii).

Nasza logistyka kontaktuje się z wskazaną przy zgłoszeniu osobą dzień przed proponowanym odbiorem i ustala godzinę podjazdu kierowcy z dokładnością do 3 godzin.

Standardowo odbiory świadczymy od poniedziałku do piątku w godzinach  8-16, jednak staramy się brać pod uwagę Państwa prośby dotyczące niestandardowych godzin odbioru. Jeśli zależy Państwu na odbiorze w konkretnym dniu/godzinach to przy zgłoszeniu prosimy o dodanie takiej informacji.

Sprzęt musi być zgromadzony w jednym miejscu na terenie ROD.  Do miejsce gromadzenia elektroodpadów musi być możliwość swobodnego podjechania samochodem ciężarowym.

Konieczne jest również aby sprzęt był kompletny, tzn. posiadał wszystkie kluczowe elementy elektroniczne.

Konkurs trwa od 1 kwietnia 2022 do 31 października 2022. Zbiórkę można prowadzić w sposób ciągły lub akcyjnie, można zgłosić odbiór kilkukrotnie. Minimum logistyczne 150 kg.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie www.elektrosegregacja.pl i  www.loverecykling.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook na profilu Love Recykling nie później niż 10 grudnia 2022. Dodatkowo każdy laureat zostanie powiadomiony o wygranej osobiście przez organizatora. 

Sprzęt zostanie przekazany do specjalistycznego zakładu przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostanie poddany recyklingowi. Dzięki temu będzie można ponownie wykorzystać frakcje powstałe podczas tego procesu.

Tak, zapraszamy do kontaktu poprzez infolinię: +48 698 968 763 (7.30-14.00)

Kontakt